Podsumowanie Międzynarodowej Konferencji “Effective Justice – International and Comparative Approaches. Challanges of Digital Transformation”

W dniach 8-9 maja 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Effective Justice – International and Comparative Approaches. Challanges of Digital Transformation”, organizowana w ramach platformy badawczej Effective Justice – International and Comparative Approaches. W programie konferencji znalazło się ponad 35 wystąpień badaczy skupionych w 25 ośrodkach badawczych z 11 krajów.

Podczas dwóch dni konferencyjnych obrady toczyły się w ramach trzech paneli, podzielonych tematycznie według obszarów odpowiadających badaniom naukowym prowadzonych w ramach projektu. Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM – Prof. Tomasz Nieborak, a także założyciele projektu: Prof. UAM dr hab. Barbara Janusz-Pohl oraz Prof. Daniele Vicoli z Uniwersytetu Bolońskiego. Pierwszą prelekcję wygłosił gość specjalny – Prof. Stephen Thaman (Prof. Emeritus Saint Louis University, USA). Konferencja odbywała się w języku angielskim.

Całość materiałów konferenyjnych zostanie opublikowana na stronie projektu Effective Justice pod adresem: https://www.effective-justice.com/.