Menu Zamknij

Street Law

Sekcja Street Law

Wzorując się na projekcie zapoczątkowanym w 1972 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Georgetown, wolontariusze Kliniki Prawa WPiA UAM dzielą się swoją wiedzą z uczniami poznańskich szkół. W trakcie bezpłatnych warsztatów przedstawiane są zagadnienia, które umożliwiają uczestnikom zmierzenie się z problemami prawnymi pojawiającymi się w życiu codziennym każdego z nas. Tematyka wystąpień nawiązuje do bieżących wydarzeń, dla których tłem są instytucje różnych gałęzi prawa – od prawa cywilnego, przez prawo administracyjne, aż po prawo karne.

Inicjatywa została zapoczątkowana przez Studencką Poradnię Prawną przy Wydziale Prawa i Administracji UAM w 2019 roku i jest dumnie kontynuowana przez następcę SUPP – Klinikę Prawa WPIA UAM.

Zajęcia, które wzbogacone są interaktywnymi zadaniami zachęcającymi uczniów do wyrażania swoich opinii i przemyśleń, kształtują nie tylko wiedzę dotyczącą podstawowych zagadnień prawnych, ale rozwijają również ich umiejętności interpersonalne. W przypadku zgłoszenia chęci organizacji kilku warsztatów w jednej placówce, możliwe jest zwieńczenie zajęć w formie symulacji rozprawy sądowej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane jednostki oświatowe ulokowane w granicach miasta Poznania, województwa wielkopolskiego, jak również całego kraju. W trosce o jak najwyższą jakość prezentowanych wykładów terminy oraz tematyka warsztatów ustalane są indywidualnie oraz konsultowane z opiekunami naukowymi Kliniki Prawa WPiA UAM. Zachęcamy do kontaktu e-mailowego pod adresem: street-law@amu.edu.pl

Opiekun Sekcji

mgr Dawid Szulc

20102022-dawid-szulc-500x600