Wykład otwarty “Zaburzenia psychiczne i odpowiedzialność karna” – prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski

Klinika Prawa WPiA UAM, zaprasza na wykład otwarty pt. “Zaburzenia psychiczne i odpowiedzialność karna”.
Wykład poprowadzi psychiatra i profesor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski i odbędzie się w 4 czerwca 2024 r. o godz. 16. na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski kieruje Kliniką Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pełni również funkcje konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących etiopatogenezy i farmakoterapii zaburzeń psychicznych, głównie tych występujących u osób młodych. Od roku 2010 kieruje Kliniką Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a od 2011 Katedrą Psychologii Klinicznej SWPS w Poznaniu. Tłumaczył na język polski literaturę piękną oraz książki popularnonaukowe, m.in.: “Świat nawiedzany przez demony”, “American mania-ciągle więcej, ale nigdy dość”; oraz “Niespokojny umysł”.